Utställningsresultat

Med reservation för eventuella fel. Gäller samtliga resultat på denna sida.

RESULTAT SUNDSVALL 2017-10-08

VALPBIS
1: Shockwaves Black Friday​
Äg Lillian Söderman Eriksson
2: Arockmove In Creative Paws​
Äg Kia & Roger Bergebo
3: Claudivans Faithful Friends​
Äg Gunilla Åström Eriksson
4: Poodleidoo´S Dulce El Vista​
Äg Anna-Lena & Peter Fugelstad

SAR BIS
1: Dag Och Natt Lovely Day Break​
Äg Ann-Christine Brink Lindholm

VETERAN BIS
1:Pandorans Name Of The Game​
Äg Gun-Marie Blom
2:Gibsy Witch Amazing Blossom​
Äg Anette & Jenny Andersson
3:Dag Och Natt Lovely Day Break​
Äg Ann-Christine Brink Lindholm
4: Polosas White Rosalina​
Äg Anna-Lena Fugelstad

BIS
1: Domestic Dark Let´s Dance Darling​
Äg Helena Troéng
2: Fixus NO No No​ Äg Jannica & Anne Wallin
3: Nutle Roz Doyle​ Äg Erica Iseby
4: Light Dream´s He´s Got it​ Äg Gunn-Marie Blom

AVELS BIS
1: Domestic Dark Dancing Days​ Äg Helena Troéng Kennel Domestic
2: Nutle Roz Doyle​ Äg Erica Iseby ​Kennel Cupcakes

UPPFÖDAR BIS
1: Kennel Domestic Helena Troéng
2: Kennel Cupcakes Erica Iseby

BIM
Stor: Dajmens Strike Force Hero​
Äg Brit Randi Engberg
Mellan: Sandust Sun Rider​ Äg Kerstin Sörquist
Dvärg: Sandust Happy Holiday​ Äg Anna-Lena & Peter Fugelstad
Toy: Atastar Like´s To Party​ Äg Jannica Wallin

Domare: toy- och dvärgpudel Patrick Ragnarsson samt Sally Burns för mellan- och storpudel.

Resultat från SPK Norras utställning i Boden 15 Juli

BIS
1: Fixus No No No Äg: Jannica Vallin
2: Inya Dreams On My Mind Äg: Hilde Rönning
3: Nutlee Roz Doyle Äg: Erica Iseby
4: Bebella´s Magic Of Heven Äg: Lisbet Sandberg

BIM
Atastar Like´s To Party Äg: Jannica Wallin
Domestic Dark Destinedto Discover Äg: Isac Adolfsson
Bazaar´s Zanzibar Äg: Gunilla Åström Eriksson
Afterglow Felonius Gru Äg: Piia Hasu

BIS AVELSGRUPP
1: Ebony-Eve For Goodness`sake Äg: Maria Byström

BIS UPPFÖDARGRUPP
1: Kennel Domestic Äg: Helena Troéng

SAR
1: Shirkus Graystone Cantilla Äg: Cathrine Myklevold Norge
2: Domestic Silver Yippee Äg: Louise & Rolf Troéng

BIS VALP
1: Strandglims Heaven´s On Fire. Äg Anna-Sara Pahlberg
2: Curlfinch Ono Äg: Erica Iseby, Lisbeth SandbergTarmoVirtelä
3: Frimare´s Tiffany Äg: Margareta Hellman

________________________________________________________________________________

Resultat från SPK Norras Jubileumsutställning i Vännäs 17/6 2017

​PARTÄVLING (inofficiell)
​1: C.I.B FIUCH SEUCH Nutlee Roz Doyle &
​ EECH FIUCH Cupcakes Amazing Fortune Cooki, Erica Iseby
​2: SEUCH Light Dream´s He´s Got It &
​ Light Dream´s She´s All That,
​ Gun-Marie Blom
​3: SEUCH Huffish I Want It All &
​ RLDN SEUCH Domestic Dark Let´s Dance Darling, Helena Troéng
​4: Fieldman´s Adorable Adonis &
​ Fieldman´s Highclass Heila
​ Helena Lilja

​VALP BIS
​1: Strandglims Heaven´s On Fire​
Äg: Anna-Sara Phalberg
​2: Strandvretens Värste Nox ​
Äg: Linda Lundström
​3: Giulfo Haribo​ Äg: Lena Jernberg
​4: Ice Illusion´s Midwinter Ice​ Äg: Erika Hedberg

​VETERAN BIS
​1: FIUCH SEUCH Party-Line´s Walk The Line​Äg Britt Engberg

UPPFÖDARGRUPP
​1: Kennel Cupcakes​ Erica Iseby
​2: Kennel Domestic​ Helena Troéng

AVELSGRUPP
​1: C.I.B Fiuch Seuch Nutlee Roz Doyle​ Äg:Erica Iseby​ Uppf: Tarmo Viirtelä

SAR BIS
​1: Lykkehuset´s 2 To Know​
Äg:Sandra Elebratt
​2: EEUCH FI UCH Domestic Silver Yippee​Äg:Louise & Rolf Troéng

BIM
​Dvärgpudel- BeBella´s Magic Of Heaven ​
Äg: Lisbeth Sandberg
​Mellanpudel-Cupcakes Beaming Buckeyed Brownie​ Äg: Ingrid Hansson
​Storpudel- RLDN SEUCH Domestic Dark Let´s Dance Darling ​Äg: Helena Troéng S
Toy-​Djakartas Strike Up​ Äg: Eleonor Winberg

BIS
​1: SEUCH Light Dream´s He´s Got It​
Äg: Gun-Marie Blom Toypudel
​2: Cupcakes Chic Russian Kisses​
Äg: Annelie Johansson & Patrik Persson Mellanpudel
​3: FIUCH LvCH NOUCH RLD N&F SEUCH
​ Domestic Dark Don’t you Dare ​
Äg: Helena Troéng Storpudel
​4: Tripwire Bossanova​
Äg: Gunilla Ödås Dahl Toypudel

BIS/BIM

1: Bebella´s Magic Of Heaven Äg: Lisbet Sandberg
2: Domestic Dark Let´s Dance Darling Äg: Helena Troéng
3: Cupcakes Beaming Buckeyd Brownie Äg: Ingrid Hansson
4: Djakartas Strike Up Äg: Eleonor Winberg

________________________________________________________________________________

Resultat från SPK Norras rasutställning i Byske lördag 2017-05-20
Domare: Michael Ganzer
VALP BIS
1. Strandglimt´s Hevéns On Fire​
Ägare: Anna-Sara Pahlberg
2. Bobby-Linas Your Ex​
Ägare: Krister Larsson
3. Attila-Lake Black Northen Light​
Ägare: Frida Norlander
4. Frimare´s Tornado Shot​
Ägare:Maria Isaksson Maria Isaksson Hangasjärvi
SAR BIS
1. Stardesign Absolut True Ambassador ​
Ägare: Marita & Karl-Lennart Ögren
2​. Domestic Silver Yippe​
Ägare: Louise & Rolf Troéng
3. ​Lykkehuset´s 2 To Know​
Ägare: Sandra Elebratt
BIS veteran
1​. Party-Lines Walk Over​
Ägare: Agneta Heikkilä
Best in show -BIS
1​. Storpudel, Bobby-Lina´s Unique Design​
Ägare: Shirley Nilsson
2​. Dvärgpudel- Petmar`s Fine Black Design​
Ägare: Petra Eklöv
3. Toypudel- Djakarta´s Pure Poisen​
Ägare: Marte Nordström
4​. Mellanpudel: Asterico´s A Cup Of Cake​
Ägare: Erica Iseby
BIM
Storpudel:
Huffish I Want It All​ Ägare: Helena Troéng
​Dvärgpudel:
Notify Magic Piper​ Ägare: Ulrica Normark
​Toypudel:
Princess Leia´s Ewa Greta​ Ägare: Cathrine Brännström
​Mellanpudel:
Cupcakes Beaming Buckeyed Brownie
Ägare: Ingrid Hansson
BIS Avelsgrupp
BIS 1 Ch Nutlee roz doyle ägare:Erica Iseby
BIS 2 Ch Ebony-Eve For Goodness’ Sake
Ägare: Maria Byström
BIS Uppfödargrupp
BIS 1 Domestic ägare: Helena Troéng Louise & Rolf Troéng
BIS 2 Cupcakes ägare: Erica Iseby
________________________________________________________________________________